VV Ewijk, SV Heumen, SV Leones en FC Lienden worden Partnerclub van N.E.C.

VV Ewijk, SV Heumen, SV Leones en FC Lienden worden Partnerclub van N.E.C.

De afgelopen maanden zijn er diverse gesprekken gevoerd door manager academie Dominique Scholten en Frank Graveth coördinator Partnerclubs. Door de extra maatregelen die nodig zijn om verspreiding van COVID-19 tegen te gaan, waren er met name contactmomenten door middel van telefoneren en videobellen. Vorige week zijn de getekende documenten over en weer gestuurd en treden VV Ewijk, SV Heumen, SV Leones en FC Lienden toe als Partnerclub van N.E.C., dit brengt het aantal Partnerclubs nu op 25. 

Als betaald voetbalorganisatie gelooft N.E.C. dat elk voetballend jongetje en meisje recht heeft op een goede begeleiding en nemen de verantwoordelijkheid om clubs in de regio hierbij te helpen. Door het delen van kennis worden de amateurverenigingen ondersteunt bij het ontwikkelen van hun spelers en trainers en het najagen van hun ambities. Net zoals binnen de Voetbalacademie staat bij de samenwerking het individu centraal. Door structureel kennis te delen met elkaar, wordt er samen aan een mooie toekomst gebouwd. Dit voetbalseizoen zijn er al 7 bijeenkomsten geweest, waarbij hoofdopleidingen, coördinatoren, trainers en scouts van Partnerclubs aanwezig waren. Deze periode stonden er weer 7 bijeenkomsten op het programma, in verband met coronavirus kunnen deze voorlopig geen doorgang vinden. 

Jan Jacobs, bestuurslid voetbalzaken VV Ewijk, vertelt: ‘’De samenwerking tussen beide clubs is meer dan de som der delen: 1 + 1 = 3. Door deze intensieve samenwerking met N.E.C. zal de structuur van onze jeugdopleiding verbeteren waarbij wij de ontwikkeling en begeleiding van ons kader beter kunnen gaan ondersteunen met behulp van professionals.’’

Ook Desiré Savelkoul, voorzitter SV Heumen is content met de nieuwe samenwerking. ‘’Door de samenwerking kunnen zowel het bestuur, de jeugdcommissie als de trainers een kijkje nemen in de keuken bij N.E.C. Hierdoor hopen we nieuwe inzichten te krijgen, de kwaliteit van ons sportaanbod te verhogen en natuurlijk onze jeugdspelers en trainers leuke ervaringen op te laten doen. Daarnaast kunnen we officieel uitdragen dat we samenwerken met de profclub in de regio die we allemaal een warm hart toedragen."

Willem van Veenendaal, voorzitter SV Leones: ‘’Na een aantal prettige contactmomenten met de mensen van N.E.C. was het voor ons duidelijk: wij willen graag Partnerclub worden en daarmee samen met N.E.C. gaan optrekken voor een goede toekomst voor het jeugdvoetbal. Daarbij vinden we verbroedering en contact met andere clubs uit de regio erg belangrijk.’’

FC Lienden verwacht een sterkere amateurclub te worden door de nieuwe samenwerking. Dick van Kleef, hoofd jeugdopleidingen: ‘’N.E.C. helpt ons met de organisatie sterker te maken, het delen van kennis en het begeleiden van het kader. De voetballende jongens en meisjes profiteren van een goede begeleiding, waardoor elke speler zich op zijn eigen niveau kan ontwikkelen tot een betere voetballer. Wij zien een duidelijke win-win situatie en willen samen gaan bouwen aan een mooie toekomst.’’

Dominique: ‘’Het afgelopen jaar zijn Frank en ik bij heel veel clubs langs geweest om te vertellen over de plannen van N.E.C. om intensief samen te gaan werken met amateurverenigingen. Bij de bijeenkomsten die geweest zijn, merken we het enthousiasme van de Partnerclubs. Het is dan ook logisch dat steeds meer clubs hier oren naar hebben en daar zijn we erg blij mee. Met de toetreding van deze vier amateurverenigingen komt het aantal op 25 en is er weer een mooie stap gezet richting een goede, stabiele toekomst voor het voetbal in onze regio, waar de jeugd van gaat profiteren. Voorlopig kunnen de bijeenkomsten even niet plaatsvinden, we hopen dat we deze in goede gezondheid snel weer kunnen faciliteren.’’